Spalio 29 dieną įvyko VII-oji tarptautinė Lietuvos kamieninių ląstelių tyrėjų mokslinė konferencija
Prisimename jau septintą metinį Asociacijos renginį. Pirmiausia einamuosius Asociacijos reikalus pristatė Asociacijos Vadovas Augustas Pivoriūnas. Pristatyta Asociacijos finansinė ataskaita, aptarti tinklapio tobulinimo, ateities konferencijų organizavimo darbai. Taip pat tarėmės dėl būtinybės surengti Asociacijos vadovo ir Valdybos rinkimus. A. Pivoriūnas pasiūlė šiam tikslui surengti atskirą, ne virtualų, o realų narių susirinkimą, preliminariai, ateinančių metų pirmą ketvirtį.
Taip pat labai džiaugiamės, kad šiais metais šalia Zoom transliacijos pavyko suorganizuoti ir ,,gyvą“ renginį. Žinoma, rizikavome, tačiau, atrodo, rizika pasiteisino ir visi norintys galėjo pasidžiaugti tiesioginiu bendravimu. Dar kartą įsitikinome, kad gyvo, betarpiško dalyvių ir lektorių bendravimo negali pakeisti jokios technologijos
Dar kartą dėkojame Asociacijos rėmėjams, be kurių šis renginys nebūtų įvykęs: UAB „Thermo Fisher Scientific“, UAB „Biotecha“, UAB „Linea Libera“, UAB „Grida“, UAB „Northspeed logistics“, UAB „Inbio“ ir VMTI Inovatyvios medicinos centras.
Pranešimų vaizdo įrašus galima rasti čia:
Mokslinę renginio dalį pradėjo Prof. Aleksej Verkhratsky (Mančesterio universitetas, Jungtinė Karalystė). Jis kalbėjo apie senėjimo metu vykstančius centrinės nervų sistemos pokyčius.
Prof. Selina Wray (Londono universiteto koledžas, Jungtinė Karalystė). Pasakojo apie organoidų technologijų pritaikymą Alzheimerio ligos modeliavimui.
Prof. D. Lim (Rytų Pjemonto universitetas, Italija). Pristatė naujausių tyrimų duomenis apie endoplazminio tinklo streso svarbą Alzheimerio ligos patogenezei.
Ugnė Kuliešiūtė (Gyvybės mokslų centras, Vilnius) pristatė savo tyrimus apie sialo rūgščių svarbą glioblastomos patogenezei. Norime pasidžiaugti pranešėjos iš Lietuvos mokslinių darbų lygiu. Tikrai jau turime ką parodyti ir užsienio kolegoms!
Prof. Fabio Cavaliere (Baskų neuromokslų centras, Ispanija) pasakojo apie organoidų technologijos pritaikymą Parkinsono ligos metu vykstančių glijos ląstelių pokyčių tyrimams.
Prof. Vania Broccoli (Neuromokslų Institutas, Milanas, Italija). Kalbėjo apie naujas pacientams specifiškų indukuotų pluripotentinių kamieninių ląstelių technologijas Parkinsono ligos modeliavimui.
Konferenciją uždarė Prof. Zaal Kokaia (Lundo universitetas, Švedija) pristatęs naujausius tyrimus, kurių metu buvo pademonstruota sėkminga transplantuotų nervinių kamieninių ląstelių integracija į donorų smegenų nervinius tinklus.
Manome, kad šių metų renginys suteikė įkvėpimo ir naujų idėjų konferencijos dalyviams!
Tikimės kolegų susidomėjimo ir kitais metais!
LKLTA pirmininkas ir Valdyba